گزارش عملکرد طرح بسیج سلامت نوروزی واحد سلامت محیط معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی گراش

مهندس علی احمدی مسئول واحد سلامت محیط معاونت بهداشتی شهرستان گراش گفت: به منظور ارائه خدمات مناسب در روزهای پایانی سال و در راستای بسیج سلامت نوروزی به همین منظور واحد سلامت محیط بعد از برگزاری جلسه هماهنگی که با حضور دکتر محمد رادفر معاون اجرایی معاونت بهداشت و مهندس مساح معاون فنی معاونت بهداشت بود، برنامه نظارتی خود را از تاریخ ۱۵ اسفند آغاز کردند.

دکتر رادفر در این خصوص گفت: مانور سلامت نوروزی توسط واحد سلامت محیط  معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی گراش در قالب۲ تیم ۴نفره بصورت سرزده از اماکن حساس(کبابی ها، رستوران ها، ساندوچ فروشی ها، مرغ فروشی ها و آرایشگاه ها…) و فروشگاه های مواد غذایی شهر انجام می شود. دکتر رادفر گفت: اقداماتی که از ۱۵ اسفند تا تاریخ ۲۸ اسفند۹۶ صورت گرفته، بازرسی از ۱۰۰ مراکز و اماکن حساس ، ۷۰ مورد کلرسنجی از منابع آب  و ۱۰ مورد سنجش عوامل محیزی با تجهیزات پرتابل، توسط کارشناسان انجام شده است. در ادامه وی تصریح کرد: مقدار ۱۰۲ کیلوگرم مواد غذایی و آرایشی بهداشتی تاریخ مصرف گذشته کشف و ضبط شده است و ۳ اخطاریه ناشی از تخلف بهداشتی صادر شده است.

وی خاطر نشان کرد که بازدید ها از مراکز قسمت های مختلف شهر بصورت منظم همه روزه تا ۱۵ فروردین ۹۷ ادامه خواهد داشت. هموطنان عزیز می توانند درصورت مواجهه با هرگونه تخلفی در این خصوص از طریق شماره ۱۹۰ اطلاع دهند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.