دوره آموزشی ترویج تغذیه با شیر مادر آغاز شد

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی گراش، دوره آموزشی ۲۰ ساعته ترویج  تغذیه با شیرمادر  به همت معاونت های بهداشت و درمان  دانشکده روز چهارشنبه هفدهم مردادماه در سالن اجتماعات مرکز  پیشگیری از سرطان آغاز شد.

در ابتدای این کارگاه آموزشی ثریا انصاری مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس، به اهداف برنامه ترویج تغذیه با شیر مادر پرداخت، سپس مینا رضوانیا متخصص زنان به مباحثی از قبیل: آناتومی و فیزیولوژی پستان، شیردهی و بیماریهای مادر، بیماریهای  غیر عفونی و شیردهی، مشکلات شایع پستانی در شیردهی و  دارو در زایمان پرداخت.

مریم اکبرزاده مسئول واحد بهبود تغذیه جامعه در خصوص تغذیه مادر در دوران شیردهی، رشد و نمو شیرخوار مباحثی را ارائه داد، در ادامه مژده حسن زاده مسئول امور مامایی دانشکده، مطالب آموزشی پیرامون وضعیت های شیردهی، نحوه بغل کردن و پستان گرفتن،  علائم سیری و گرسنگی شیرخوار،  دلایل تولید ناکافی شیر مادر ارائه داد و در آخر مدیر گروه سلامت جمعیت، خانوده و مدارس، درخصوص  تغذیه نوزادان نارس با شیرمادر مطالبی را  بیان کرد. از دیگر برنامه های این کارگاه  آموزشی کار عملی شرکت کنندگان در محل کارگاه بود.

گفتنی است ادامه این کارگاه روز پنجشنبه ۹۷/۰۵/۱۸ نیز برگزار خواهد شد.