• 1402/08/20 - 09:11
  • بازدید: 56
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
به مناسبت "هفته ملی سلامت بانوان ایرانی"(سبا)

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گراش در پیامی "هفته ملی سلامت بانوان ایرانی"(سبا) تبریک گفت

دکتر طیبه مهروری معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گراش در پیامی "هفته ملی سلامت بانوان ایرانی"(سبا) تبریک گفت

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گراش در پیامی "هفته ملی سلامت بانوان ایرانی"(سبا) "20 لغایت 26 آبان ماه" با شعار "بانوی سالم، خانواده سالم، جامعه سالم" تبریک گفت:
متن پیام بدین شرح است:
 
 
زنان محور سلامت خانواده محسوب می شوند و علاوه بر مدیریت سلامت اعضاء خانواده، الگوی اصلی آموزش و ترویج شیوه زندگی سالم به نسل بعدی می باشند پیشرفت جامعه در گرو سلامت خانواده‌ها و سلامت خانواده‌ها وابسته به سلامت زنان است.
 
بطور معمول مدیریت و برنامه ریزی سلامت خانواده از واکسیناسیون کودکان گرفته تا تغذیه نوجوانان و کاستن از استر‌س‌های بزرگترها و ارائه خدمات به سالمندان را زنان خانواده به عهده دارند، همچنین سلامت تغذیه از مزرعه تا تعیین نوع و تنوع سفره غذایی خانواده نیز معمولا عرصه تصمیم گیری بانوان است.
 
مشکلات جسمی و روانی زنان می‌تواند تاثیر مستقیمی بر سلامت همه اعضای خانواده داشته باشد بطوری که آثار نامطلوب بیماری و مرگ و میر مادر بر سلامت اعضای خانواده غیر قابل چشم پوشی است.
 
منظور از سلامت زنان دستیابی آنان به بالاترین سطح سلامت جسمی، روانی و اجتماعی است که رسیدن به این امر خود نیازمند دسترسی به اطلاعات، مراقبت‌ها و خدمات بهداشتی درمانی کیفی و متناسب با دوره‌های مختلف زندگی آنان‌ است.
 
در سال جاری هفته ملی سلامت بانوان ایرانی (سبا) از 20 الی 26 آبان ماه  به منظور حساس سازی کل جامعه اعم از زنان، مردان، مدیران و سیاستگذاران در خصوص مهمترین الویت‌های سلامت زنان  به عنوان نیمی از جمعیت کشور برگزار می شود. هدف از این نامگذاری، فرهنگ سازی برای انجام مراقبت‌های دوره ای در جهت رسیدن به اهداف پیشگیری از بیماری‌های ناتوان کننده زنان و مرگ و میر زودرس آنان می باشد. 
و رویکرد اصلی برگزاری هفته ملی سلامت بانوان ایرانی(سبا)، حمایت از نقش مادری زنان بوده که بر همین اساس شعار این هفته " بانوی سالم، خانواده سالم، جامعه سالم " تعیین شده است.
 
زنان و تمامی افراد جامعه می‌توانند با مراجعه به خانه‌های بهداشت/پایگاه‌های سلامت و مراکز خدمات جامع سلامت از خدمات سلامت در نظر گرفته شده برای آنان با توجه به نیازهای دوره سنی که در آن قرار دارند، بهره مند شوند.
 
  • گروه خبری : اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 14880
کلمات کلیدی
سمیه سادات خرم روز
خبرنگار

سمیه سادات خرم روز

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

اطلاعیه‌ها

آرشیو

اطلاعیه:ورود به سایت دفتر بهبود تغذیه

18 مرداد 1402

اطلاعیه:پویش مجازی سلامت در نوروز

02 فروردین 1402