معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی در پیامی “هفته ملی جوان” را تبریک گفت

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی گراش، مهندس علیرضا مساح معاون بهداشت در پیامی “هفته ملی جوان ”  تبریک گفت:

متن پیام به شرح زیر می باشد

بسم الله الرحمن الرحیم

 

۱۱ شعبان مصادف با ۵ فروردین ماه  ۱۴۰۰، میلاد حضرت علی اکبر(ع) فرزند امام سوم شیعیان به عنوان روز جوان نامگذاری شده است. در واقع روز جوان یک روز نیست بلکه تمام روزها جوان هستند. این نامگذاری سمبلی است برای یادآوری دورانی شکوهمند در زندگی، دورانی که مثل آن دیگر یافت نخواهد شد.

هر ساله بدین مناسبت برنامه های اطلاع رسانی، مشاوره ای و ارائه خدمات سلامت برای گروه سنی ۱۸ تا ۲۹ سال برگزار می شد. در شرایط کنونی با توجه به همه گیری بیماری کرونا، شعار امسال “جوانان، پیشرو در کنترل بیماری کرونا”  انتخاب شده است.

جوانان ثابت کرده اند که در عرصه های مختلف توانسته اند به خوبی نقش آفرینی کنند. و در زمان بحران کرونا نقش مهمی در خانواده و جامعه ایفا کنند.

جوانان سرمایه های کشور هستن و توان این را دارند که بحران ها و شرایط سخت را مدیریت کنند. در اپیدمی بیماری  کرونا جوانان در قالب  گروه‌های جهادی، مردمی و خیریه  با همدلی و یکدستی در کنار یکدیگر قرار گرفتند و برای شکست این ویروس منحوس هم صدا شدند. و با همتی مضاعف به مسئله محرومیت زدایی، حمایت از گروههای آسیب پذیر، گندزدایی معابر، مکان‌های عمومی و مبلمان  شهری و….. پرداختند.