• 1402/08/24 - 12:34
  • بازدید: 48
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
آغاز طرح مکمل یاری

توزیع مکمل آهن و ویتامین D برای ۲۲۱۱ دانش آموز شهرستان گراش آغاز شد

دکتر طیبه مهروری معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی گراش از آغاز توزیع مکمل آهن و ویتامین D خبر داد و گفت: ۲۲۱۱ نفر از دانش آموزان شهرستان به مرور تا پایان سال تحصیلی مکمل آهن و ویتامین D را دریافت می کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی گراش، طرح توزیع قرص آهن و ویتامین دی  بین دانش آموزان مدرسه امام حسن عسکری (ع) صبح امروز چهار شنبه با همکاری اداره آموزش و پرورش آغاز شد.

دکتر طیبه مهروری معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی گراش از آغاز توزیع مکمل آهن و ویتامین D خبر داد و گفت: ۲۲۱۱ نفر از دانش آموزان شهرستان به مرور تا پایان سال تحصیلی مکمل آهن و ویتامین D را دریافت می کنند. 

 
هر ساله با آغاز سال تحصیلی همزمان با سراسر کشور با همکاری معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی و آموزش و پرورش به کلیه دختران دوره متوسطه اول ودوم شهری و روستایی دوره 16 هفته‌ای قرص آهن داده خواهد شد که هدف آن تامین ذخایر آهن بدن دانش آموزان و توان تحصیلی دانش آموزان است.   
 
همچنین با توجه به نقش ویتامین D در استحکام استخوان‌ها، کاهش ریسک بروز برخی سرطان‌ها و بهبود عملکرد دستگاه‌های بدن مصرف ویتامین D برای نوجوانان و نیز گروه‌های سنی بزرگتر توصیه می‌شود ماهانه یک عدد کپسول ویتامین D به دانش آموزان دختر و پسر متوسطه اول  شهرستان داده  می‌شود که تا ۹ ماه سال تحصیلی ادامه خواهد داشت. در شهرستان گراش ۶۶ درصد از دانش آموزان  مکمل دریافت می‌کنند.
 
 در ادامه دکتر فرجی، مدیر آ.پ گراش ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی گراش و حوزه معاونت پرورشی، تربیت‌بدنی و سلامت آ.پ گفت:
«من تأکید همیشگی‌ام این است و در مدارس، هم به اولیا و هم به دانش‌آموزان می‌گویم اگر طرحی را در آ.پ با همکاری شبکه بهداشت انجام می‌شود، این طرح مطالعه شده است. این طرح ماحصل یک کار تیمی و علمی بوده‌ که لازم دیدند این مکمل‌ها را شما استفاده کنید.»
 
دکتر فرجی در ادامه گفت: «بچه‌های ما در سنی هستند که متاسفانه صبحانه نخورده به مدرسه می‌آیند. قدیمی‌ها می‌گفتند صبحانه قوام بدن آدم است. صبحانه نخورده می‌آیید مدرسه، فشارهای درسی هم روی شما است. کم می‌آورید. از اولیا گرامی درخواست دارم که در سبد غذایی خود غذاهای سالم و ساده مثل خرما داشته باشید.»
 
  • گروه خبری : اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 14905
کلمات کلیدی
سمیه سادات خرم روز
خبرنگار

سمیه سادات خرم روز

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

اطلاعیه‌ها

آرشیو

اطلاعیه:ورود به سایت دفتر بهبود تغذیه

18 مرداد 1402

اطلاعیه:پویش مجازی سلامت در نوروز

02 فروردین 1402

اطلاعیه:روز جهانی ایدز (10آذرماه)

09 آذر 1401