• 1401/03/10 - 09:18
  • بازدید: 120
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در اکوپارک گراش برگزار شد

جمع آوری ته سیگارهای اکوپارک گراش به مناسبت هفته ملی بدون دخانیات

 

به مناسبت هفته ملی بدون دخانیات جمعی از کارکنان معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی گراش، ته سیگارهای رها شده در اکوپارک گراش را جمع‌آوری کردند، این اقدام در راستای شعار هفته ملی بدون دخانیات با عنوان «دخانیات تهدیدی برای سلامت و محیط زیست» انجام شد.

ته سیگارها در رده بندی زباله‌های خطرناک قرار دارند و متاسفانه تاکنون دنیا نتوانسته مشکل بازیافت «ته سیگار» رارفع کند، این زباله  سمی دارای حداقل 36 ماده خطرناک از جمله آرسنیک بوده که وقتی که در آب حل شود به ریشه گیاهان نفوذ کرده و وارد چرخه اکوسیسم می‌گردد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت گراش:

در اقدامی نمادین «ته سیگارهای رها شده در اکوپارک گراش» توسط جمعی از کارکنان معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گراش جمع آوری و معدوم سازی شد. این برنامه به منظور آگاه سازی عمومی از مضرات مواد دخانی به ویژه فیلتر سیگار برای محیط زیست اجرا شد.

همچنین با حمایت از پویش همگانی فعالیت بدنی با عنوان «سلامتی را قدم بزن» پیاده روی صبحگاهی، به عنوان یک فعالیت بدنی سالم و نشاط آور به ویژه برای افرادی که قصد ترک مواد دخانی را دارند به عنوان جایگزین مناسبت مصرف دخانیات ترویج داده شد.

در ادامه این برنامه مهندس علیرضا مساح، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی گراش ضمن انجام سخنرانی کوتاهی در مورد وضعیت مصرف دخانیات در کشور به مناسبت میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) و روز دختر، از بانوان و  پدران دارای فرزند دختر شرکت کننده در این برنامه تقدیر به عمل آورد.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 11170
کلمات کلیدی
محمد اسماعیلی
خبرنگار

محمد اسماعیلی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

اطلاعیه‌ها

آرشیو