• 1400/09/14 - 14:00
  • بازدید: 159
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

روز داوطلب یوم الله است

WhatsApp-Image-2020-12-03-at-2.36.44-PM
دکتر ملک افضلی:

روز داوطلب یوم الله است/ مشارکت مردمی مهم ترین مولفه پیشبرد اهداف نظام سلامت

دکتر حسین ملک افضلی روز داوطلب را یوم الله دانست و گفت: از نظر من روز داوطلب یوم الله است چون روزهایی را که مردم داوطلبانه در صحنه های مختلف از جمله دفاع مقدس حضور داشته اند روزهای با ارزش معنوی و خدایی است و اطلاق یوم الله به این روزها معنا و مفهوم اصیلی دارد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر ملک افضلی افزود: در طول زمان و بروز مشکلات جدید برای نظام سلامت اهمیت مشارکت مردم بیشتر نمایان شد. در جریان اپیدمی کووید ۱۹ اهمیت مشارکت مردم مشخص شد.

 

این استاد دانشگاه و مبتکر نظام مراقبت های اولیه بهداشتی، بیان داشت: مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و طرح هایی نظیر طرح شهید سلیمانی پا به عرصه گذاشتند و در همه زمینه‌ها به نظام سلامت کمک کردند.

 

دکتر ملک افضلی با اعلام این که نظام سلامت به سه پایه تکنولوژی، مشارکت های مردمی و همکاری های بین بخشی استوار است، خاطرنشان کرد: از نظر من مشارکت مردمی از دو مولفه دیگر مهم تر است و اپیدمی کرونا این امر را ثابت کرد  زیرا بدون مشارکت فعال و آگاهانه مردم توفیقی حاصل نمی شد.

 

وی درباره اهمیت مشارکت اجتماعی در خدمات بهداشتی کشور، بیان داشت: سهم مشارکت های مردمی در ارائه خدمات سلامت و تامین عدالت در سلامت بسیار بالاست. نقش مشارکت مردم از همکاری های بین بخشی و تکنولوژی که همان کادر متخصص و تجهیزات پزشکی هستند، برای پیشبرد اهداف سلامت حیاتی تر است.

  • گروه خبری : گروه های محتوا,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 7755
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

اطلاعیه‌ها

آرشیو

اطلاعیه:پویش مجازی سلامت در نوروز

02 فروردین 1402

اطلاعیه:کمپین مجازی سالمندی سالم

16 اسفند 1401

اطلاعیه:روز جهانی ایدز (10آذرماه)

09 آذر 1401